Hakkımızda - JewelleryNetAsia

2006'da kurulan, JewelleryNetAsia, mücevher ve takı sektöründeki profesyonelleri biraraya getiren, Asya'nın en önemli B2B ticaret portalıdır. Uluslararası alıcı ve tedarikçilere yönelik önemli bir kaynak ve ideal pazarlama ortamıdır. JewelleryNetAsia, alıcılara yardımcı olmak için gelişmiş arama ve tarama hizmetleri sağlar. JewelleryNetAsia, önde gelen ticari mücevher platformu olarak, en güncel piyasa haberlerini, sektöre dair önemli haberleri, fuarları ile ilgili, ön kayıt ve fuar öncesi randevu ayarlayabilme gibi avantajlı hizmetler sunar.

JewelleryNetAsia, UBM plc.'nin sahibi olduğu UBM Asia Ltd'e ait bir portaldır. UBM Asia, her yıl 16 farklı sektörden, 150'nin üzerinde ticari fuar organize eder. Sektörlere özel portalları ve sektörel yayınları ile de, dünya genelinden B2B alıcı ve satıcıları buluşturur. Merkezi Hong Kong'da yer alan UBM Asia'nın, Asya ve ABD'de 17 büyük şehirde, 800'ün üzerinde çalışanı bulunmaktadır.

UBM Asia Mücevher Grubu, mücevher sektörüne yönelik Asya'nın en büyük ve dünyanın ilk üçü arasında yer alan uluslararası mücevher fuarlarından; Eylül Hong Kong Mücevher & Takı Fuarını ve Haziran Hong Kong Mücevher & Takı Fuarlarını organize eder. Her iki fuar da Haziran ve Temmuz aylarında düzenlenen Asya Moda Takı& Aksesuarları Fuarları ile düzenlenir. UBM Asia, aynı zamanda Çin'de Shenzhen, Guangzhou ve Şangay şehirlerinde, Çin Uluslararası Altın, Takı, ve Mücevher Fuar'larını, Japonya'nun Tokya şehrinde, Japonya Mücevher Fuarı'nı organize eder.

UBM Asia'nın alanında lider dergisi, Jewellery News Asia, Asya'nın lider mücevher sektörü yayın organıdır. Jewellery News Asia, kaliteli ve güncel içeriği ile dünya genelindeki mücevher sektörü profesyonelleri tarafından takip edilen, oldukça önemli bir yayındır. Çin'deki mücevher sektörü profesyonellerine yönelik, UBM Asia, Jewellery News Asia'yı çince basmaktadır. UBM Asia'nın diğer yayınları ise şu şekildedir; Silver Styles, Asia's Fashion Jewellery & Accessories Review, Jewellery and Gemstone Directory of Hong Kong, Equipment & Supplies Directory for Asia's Jewellery Industry ve Jewellery News Asia's Trade Fair and Conference Guide. Ayrıca, Japonya'da ise, UBM, Japonya'nın en iyi ticari dergisi ve moda trendleri ve tasarım ağırlıklı içeriğe sahip, Four Seasons of Jewelry dergisini yayınlamaktadır.

JewelleryNetAsia.com'un yanısıra, UBM Asia aynı zamanda, Asya'nın moda takı ve aksesuarlarında, lider on-line ticaret ağı AsiaFJA.com'un da sahibidir.